Boisko w Kusiętach - wtorek 18:00

2017-08-12, 17:00:00
Kruszyna
spotkanie pucharowe

Dziennik Zachodni - 28.07.2005.

Ten sezon jest wyjątkowy pod względem ilości zgłoszeń zespołów do rozgrywek piłkarskiej klasy B. Powstało kilka nowych klubów, część reaktywowało drużyny, a inne kluby wystawiły rezerwowe ekipy.
W grupie I rywalizować będzie 14 zespołów. Swe rezerwy umieściły w niej A-klasowe kluby Orkan Gnaszyn i Pająk Wąsosz oraz beniaminek okręgówki Płomień Kuźnica Marianowa. Nowe ekipy to Maraton Waleńczów, Orły Kusięta oraz Polonez Piła II Kuleje. Do tego reaktywowany został KS Panki. Pozostałe zespoły z tej grupy to: Olimp-Gol Rybna, Amator Golce, Metal Rzeki Wielkie, Kmicic Kruszyna, Grom Cykarzew, Piast Lubojna, Świt Borowno.

Dziennik Zachodni - 21.10.2005
.
Trzy bramki dla Maratonu Waleńczów z ostatnimi w tabeli Orłami Kusięta strzelił Marcin Kacprzak. Liderujący Raków II Częstochowa pokonując 9:2 Orkana II Gnaszyn zdobył już 103 bramki (X kolejka) podczas tegorocznych rozgrywek.

Dziennik Zachodni - 15.04.2006
.

W pierwszej grupie oprócz Rakowa apatyt na awans mają także Amator Golce, Piast Lubojna i Grom Cykarzew. Wszystkie drużyny z czołówki odniosły w minionej kolejce wysokie zwycięstwa. Pierwszy komplet punktów zaliczyły Orły, po zwycięstwie nad Świtem. W grupie II lider ze Starczy rozgromił Dąbrowiankę. Tylko jeden punkt zdobył natomiast w konfrontacji z Małąpanwią MKS II. Myszkowian mocno naciska Lelovia, a gospodarze przekładają mecze na sobotę, by MKS nie mógł skorzystać z zawodników pierwszej drużyny.

Gazeta Wyborcza - 23.07.06.

Dziennik Zachodni - 09.08.2006.

W grupie I zgłosiły się trzy nowe zespoły. Swe rezerwy wystawili Victoria Częstochowa oraz Polonia Poraj. W rozgrywkach zaprezentują się także księża salezjanie, którzy wystartują pod nazwą SL Salos Częstochowa. Stawkę uzupełnią: Płomień Czarny Las, Pająk II Wąsosz, Kmicic Kruszyna, Grom Cykarzew, Metal Rzeki Wielkie, KS Panki, Maraton Waleńczów, Świt Borowno, Orły Kusięta, Amator Golce i Olimp-Gol Rybna. W grupie II nową ekipą jest Start Soborzyce z gminy Dębrowa Zielona. Oprócz tej drużyny w rozgrywkach wystąpią: Mała Panew Cynków, rezerwy Kamienicy Polskiej, Sparta Siedlec Duży, LZS Goleniowy, Stokrotka Choroń, Gryf Pińczyce, KS Kotowice, Lelovia Lelów, Orzeł Przybynów, Dąbrowianka Dąbrowa Zielona, Sparta Szczekociny i Orlęta Gniazdów.

Dziennik Zachodni - 17.11.2006.
KS Panki pokonując w Olsztynie 4:1 (trzy bramki Roberta Hyry) Orły Kusięta umocniły się na pozycji wicelidera grupy pierwszej częstochowskiej klasy B.

Dziennik Zachodni - 13.04.2007.

Wicelider częstochowskiej klasy B (grupa I) KS Panki otrzymał punkty walkowerem, ponieważ drużyna gości Metal Rzeki Wielkie nie dojechała na spotkanie.Tempa nie zwalnia przewodząca w tabeli Victoria II Częstochowa, która pewnie 3:0 pokonała Orły Kusięta. Amator Golce wysoko 5:1 zwyciężył na wyjeździe Olimp-Gol Rybna.

Dziennik Zachodni - 22.06.2007.

Liderująca Unia Rędziny wysoko 5: 0 pokonała Sokoła Wręczycę pieczętując upragniony awans. W klasie B KS Panki 7: 0 zwyciężyły Orły Kusięta. Formą strzelecką w tym spotkaniu błysnął Bartłomiej Pruszyński zdobywając sześć bramek. Amator Golce pokonując na wyjeździe 2: 1 Świt Borowno wywalczył szóste miejsce w tabeli.

Dziennik Zachodni - 24.08.2007.
Amator Golce wysoko 6:2 pokonał (trzy bramki Stanisława Wrzesińskiego i dwie Tomasza Wochnika) Metal Rzeki Wielkie. Beniaminek Sparta Nowa Wieś po wygranej 2:0 w pierwszej kolejce z A klasowym spadkowiczem Piastem Lubojna tym razem 1:2 uległ w Olsztynie drużynie Orłów z Kusiąt tracąc bramkę z rzutu karnego w doliczonym czasie gry. Honorową bramkę dla Sparty uzyskał Sławomir Całusiński.

Dziennik Zachodni - 03.11.2007.
W klasie B Sparta Nowa Wieś 2:0 pokonała Świt Borowno. Swoje spotkania przegrały drużyny Amatora Golce (0:1 z Orłami Kusięta) i Maratonu Waleńczów (1:3 z Płomieniem Czarny Las).Znicz II Kłobuck zremisował 3:3 z Kmicicem Kruszyna.

Dziennik Zachodni - 08.08.2008.
Ostatecznie (po wycofaniu się w ostatniej chwili MKS II Myszków) B klasa częstochowska w sezonie 2008/2009 będzie się składała z dwóch grup po dwanaście zespołów. W grupie pierwszej zagrają: Błękitni Libidza (spadkowicz z A klasy), trzy zespoły z powiatu kłobuckiego (Amator Golce, Sparta Nowa Wieś, Maraton Waleńczów), Grom Cykarzew, Kmicic Kruszyna, Świt Borowno, Iskra Mokrzesz, Metal Rzeki Wielkie, Salos Częstochowa oraz nowicjusze Płomień Lgota Mała i rezerwowa drużyna IV - ligowej Unii Rędziny. W grupie drugiej wystąpią: Czarni Starcza, Unia Masłońskie, Orzeł Przybynów, Dąbrowianka Dąbrowa Zielona, Warta-Callida Myszków, Orlęta Gniazdów, LZS Goleniowy, Małapanew Cynków, KS Kotowice, Gryf Pińczyce, Orły Kusięta (przeniesione z grupy I) oraz zgłoszone po raz pierwszy do seniorskich rozgrywek ligowych Jurajskie Wilki Częstochowa (boisko na Mirowie).

Dziennik Zachodni - 19.09.2008.
\W piątej kolejce zwycięstwo odniosły dwie drużynyz powiatu myszkowskiego. Mała Panew Cynków pokonała Orły Kusięta 4:3. W derby powiatu Warta Callida Myszków uległa natomiast Orłowi Przybynów 0:4. Kotowice przegrały u siebie z Dąbrowianką Dąbrowa Zielona 2:3, Gryf Pińczyce bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Czarnymi Starcza, a Goleniowy uległy u siebie Jurajskim Wilkom Częstochowa 2:3.

Iskra MokrzeszOrły Kusięta
Iskra Mokrzesz   Orły Kusięta