GULKS Orły Kusięta - strona oficjalna

Strona klubowa

Treningi

 
Treningi:
 
Seniorzy:
 
Orlik w Olsztynie wtorek 19:30
 
Orlik w Olsztynie czwartek 19:30
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki

Ostatnia kolejka 9
KS Biała Gwiazda Krasice 4:2 KS Maraton Waleńczów
KS Płomień Lgota Mała 2:1 GLKS Gmina II Kłomnice
ULKS Polonia - Unia Widzów 2:3 LKS Junior Szarlejka
GULKS Orły Kusięta 3:0 LKS Olimpia II Truskolasy
LKS Sparta Nowa Wieś 3:3 KS Pogoń Blachownia

Ostatnie spotkanie

LKS Junior SzarlejkaGULKS Orły Kusięta
LKS Junior Szarlejka 4:1 GULKS Orły Kusięta
2018-10-27, 14:00:00
     
oceny zawodników »

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 263, wczoraj: 328
ogółem: 1 264 778

statystyki szczegółowe

Historia

 
Krótka historia naszego klubu rozpoczyna się w wakacje 2005 roku, kiedy to młody pasjonat piłki nożnej z Kusiąt 18-letni Bartosz Skalec postanowił zrobić coś pożytecznego. Wymyślił on, że reaktywuje działający na terenie wsi przed laty klub piłkarski. Jak pomyślał tak zrobił. Załatwił formalności w CzOZPN, dofinansowanie z gminy, coś na kształt boiska, zebrał grupę ludzi, którzy mieli ochotę pograć i można było zgłaszać drużynę do rozgrywek. Założyciel występuje teraz w nim jako zawodnik i pomaga zarządowi prowadzić klub.
 

PIERWSZY SEZON (2005/2006) B-klasa gr.I
W pierwszym sezonie trafiliśmy do grupy pierwszej B-Klasy w okręgu częstochowskim. Na początku prowadził Nas jako trener nasz kolega z Kusiąt Adrian Pala. Pierwsze nasze mecze na pewno nie mogą być uznawane za udane. Porażki w stosunku 5:0 i wyższe były na porządku dziennym. Historyczny punkcik udało się zdobyć w 7 kolejce, kiedy to zremisowaliśmy z rezerwami Orkana Gnaszyn 3:3. Jak później się okazało punkt ten był jedyny w rundzie jesiennej. Łatwo się domyślić, na którym miejscu ją zakończyliśmy. W przerwie zimowej udało się pozyskać trenera "z papierami"- Dariusza Wójcika, doszło kilku nowych zawodników, zostało nam tylko czekać na pierwsze zwycięstwo. Przyszło ono stosunkowo szybko, bo już w drugiej rozgrywanej kolejce rundy rewanżowej (dwie pierwsze były przeniesione na późniejsze terminy). Pokonaliśmy wtedy Świt Borowno 2:1. Jednak jak do tej pory punkty zdobywaliśmy tylko na własnym terenie. Kolejnym wyzwaniem był punkt na wyjeździe. Doczekaliśmy się w teoretycznie pierwszej kolejce rundy wiosennej jednak rozgrywanej pomiędzy kolejkami 23. a 24. Wtedy to wygraliśmy z osłabionymi rezerwami Pająka Wąsosz 3:1. W sumie w pierwszym sezonie działania klubu zdobyliśmy 14 punktów (4 wygrane, 2 remisy, 20 porażek; 24 bramki strzelone przy 123 straconych), co dało nam (na 14 drużyn) 12 miejsce w tabeli końcowej.
 Gazeta Wyborcza - artykuł z dn. 23.07.2006r.
 

DRUGI SEZON (2006/2007) B-klasa gr.I
W drugim sezonie Naszego istnienia poprawiliśmy pozycję w tabeli, inkasując 26 punktów i odnosząc 8 zwycięstw (7 u siebie oraz zwycięstwo w Waleńczowie). Dodatkowo zdobyliśmy 2 punkty remisując. Ponieśliśmy 16 porażek. Bilans bramkowy wyglądał już zdecydowanie lepiej, niż w pierwszym sezonie (36 strzelonych przy 69 straconych). Zajęliśmy 10 miejsce, wyprzedzając w klasyfikacji 4 zespoły. Do zespołu ciągle dochodzili nowi zawodnicy, w przerwie zimowej dołączyli do orlęcej rodziny dwaj zawodnicy Świtu Borowno (Kucharski Dawid, Szyduk Marek), oraz wychowanek Zagłębia Sosnowiec (Doległo Grzegorz). Po tym sezonie klub zrezygnował z pracy trenera Dariusza Wójcika.
 
 
TRZECI SEZON (2007/2008) B-klasa gr.I
To miał być najlepszy sezon w tej jakże krótkiej historii Orłów, niektórzy dość optymistycznie twierdzili, że jesteśmy w stanie powalczyć o A-klasę, tak się jednak nie stało, ale mimo wszystko sezon ten przyniósł wiele niezapomnianych chwil. Do zespołu dołączył nowy trener - Jerzy Sikora, który był w przeszłości zawodnikiem Rakowa, a jako trener wprowadził drużynę Czarnych Starcza do A-klasy. Zajęliśmy 5. miejsce (co w dużej mierze było zasługą właśnie trenera), zdobywając 43 punkty (tyle samo co czwarty zespół Kmicica), tracąc ledwie 4 punkty do miejsca, dającego prawo do udziału w barażu o tak upragnioną A-klasę. Wygraliśmy 13 z 24 meczy (7 porażek), odnosząc dodatkowo 4 remisy. Zdobyliśmy  44 bramki, tracąc dwanaście mniej (tylko zwycięzca ligi - Piast Lubojna - stracił mniej bramek od naszego zespołu).
Kto wie jakby potoczyła się sytuacja, gdyby w rundzie jesiennej zagralibyśmy tak jak na wiosnę (7 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki) .....
 
 
AWANS!!! (2008/2009) B-klasa gr.II
Po przenosinach do drugiej grupy klasy-B (teoretycznie słabszej) miało być Nam dużo łatwiej awansować. Lepsze mecze przeplataliśmy ze słabszymi. Lecz mimo wszystko udało się zająć 3 pozycję w tabeli (42 punkty, 14 zwycięstw i 6 porażek; bramki 68-33). Byliśmy najskuteczniejszym zespołem, do bezpośredniego awansu brakło jednak 2 punkcików. Szczęście uśmiechnęło się jednak do Nas, gdyż druga drużyna Naszej grupy wycofała się z baraży (brak funduszy, brak boisko, itd.). Automatycznie, to Orłom przyszło się zmierzyć ze Startem Soborzyce o byt w A-klasie. Udało się (zdecydowana wygrana w dwumeczu; 3:0 u siebie i 8:2 na wyjeździe)!!!!! Odnotowaliśmy historyczny awans do wyższej klasy rozgrywkowej!!!!! Po 4 sezonach ogrywania się na b-klasowych boiskach udało Nam się odnieść wielki sukces.
Jednocześnie po zakończeniu sezonu z prowadzenia zespołu zrezygnował Jerzy Sikora, na jego miejsce przybył Robert Furch (prowadził drużynę w barażach).
 
 
PIERWSZY SEZON W A-KLASIE (2009/2010) A-klasa gr.II
Ten sezon miał pokazać czy ów trener poukładał i przygotował drużynę z Kusiąt do rywalizacji na szczeblu wyższym. Już na starcie przyszło Nam się mierzyć z rywalem ''zza miedzy'' - Sokołem Olsztyn (Pierwsze Oficjalne Derby Gminy Olsztyn). Niestety pierwsze mecze (przegrana z Sokołem 3:0 i z Wartą Mstów 1:4) pokazały, że będzie to bardzo ciężki sezon dla Naszego zespołu. Na półmetku rozgrywek (po 13 kolejkach) mieliśmy 10 punktów, co dawało nam niebezpieczną 12 pozycję. Dość przyzwoita runda wiosenna w wykonaniu drużyny z Kusiąt (10 pozycja w tabeli rundy wiosennej i 12 punktów) dała nam pewne utrzymanie w pierwszym historycznym sezonie w A-klasie. Bilans wygranych - remisów - porażek prezentował się 6 - 4 - 16 (bilans bramkowy 32 - 65). 22 punkty po 26 kolejkach i 10 miejsce (na 14 drużyn).
 
 
SZÓSTY SEZON (2010/2011) A-klasa gr.II
(2010/2011) A-klasa gr. II
Ten sezon jak i poprzedni zaczęliśmy bardzo podobnie. Rywalizację po rundzie jesiennej skończyliśmy również na 10 miejscu z dorobkiem 12 punktów. Do sporawych zmian doszło w trakcie przerwy zimowej. Zarząd podziękował trenerowi Robertowi Furchowi za współpracę (powodem były problemy ze współpracą na lini trener-zarząd). Schedę po poprzednim trenerze przejął Adam Zalewski. To ceniony w częstochowskim środowisku szkoleniowiec, który prowadził w sezonie 1998/1999 Raków Częstochowa w piłkarskiej ekstraklasie (dawniej I liga). Pracował ponadto w Skrze Częstochowa, Victorii, KS Panki, Pogoni Kamyk, Pogoni Blachownia, Warcie Mstów i Locie Konopiska. Efekty współpracy były widoczne od razu. Runda wiosenna była najlepszą rundą rozegraną przez Nasz zespół podczas pobytu w A-klasie (7 miejsce, 5 wygranych, 1 remis, 7 porażek i 16 punktów). Końcowy efekt to, wczesne zapewnienie Sobie utrzymania w lidze i próba walki o wyższe lokaty. Mimo zdobycia 26 punktów (o 4 więcej niż w poprzednim sezonie) sezon zakończyliśmy na 10 miejscu. Sumując cały sezon to 7 wygranych, 5 remisów, 14 porażek (23 strzelone/54 stracone).
Kolejny sezon miał pokazać, czy nadal będziemy walczyć o utrzymanie, a może jednak sprawimy jakąś niespodziankę w rywalizacji na szczeblu A-klasowym.
 
 
SIÓDMY SEZON (2011/2012) A-klasa gr.II
 Ten sezon pokazał, że coraz lepiej wyglądała współpraca zawodników z trenerem. Był to najlepszy sezon w A-klasie. Co prawda mieliśmy problemy ze strzelaniem bramek (było ich 25, mniej miała tylko Lelovia), ale za to stworzyliśmy bardzo dobrą linię obrony na czele z bramkarzami (Nabiałek Mariusz, Strzelecki Jacek). 41 bramek wpuszczonych przez naszych golkiperów dało nam bardzo wysokie 6 miejsce w klasyfikacji końcowej straconych bramek. Sezon zakończyliśmy na pewnym 8 miejscu (brakło nam 1 punktu do 6 miejsca) z 9 wygranym, 4 remisami, 13 porażkami.
Po tak udanym sezonie nic nie wskazywało, że następny sezon skończy się tak tragicznie.
 
 
SPADEK DO B-KLASY (2012/2013) A-klasa gr.II
Czwarty sezon w A-klasie był najsłabszym w Naszym wykonaniu. Tylko 3 zwycięstwa, aż 7 remisów i 18 porażek dało nam 16 punktów i 14 miejsce (ten sezon liczył wyjątkowo 15 drużyn). Tabela na koniec sezonu pokazała, że zabrakło nam dwóch wygranych meczy spośród tych zremisowanych. Po 21 kolejce (porażka 10:0 w Kłomnicach) z funkcji trenera zrezygnował Adam Zalewski. Nowym szkoleniowcem zespołu Orły Kusięta został Sebastian Synoradzki, mający za sobą występy w Ekstraklasie w barwach Rakowa Częstochowa. Niestety, zmiana szkoleniowca (5 punktów w 8 meczach) nie pomogła w utrzymaniu zespołu na poziomie A-klasy.
Po spadku z klubu odeszło wielu podstawowych zawodników i zapowiadało się, że następne lata spędzimy w ostatniej lidze podokręgu częstochowskiego. Jedynym pozytywnym aspektem było to, że trener Sebastian Synoradzki chciał zostać w klubie i budować zespół na miarę tego, który był w latach 2008/2009.
 
 
DZIEWIĄTY SEZON (2013/2014) B-klasa gr.II
Sezon bez historii. Bardzo słabe rundy w wykonaniu Orłów. 5 zwycięstw, 1 remis i 12 porażek w 18 meczach (26 strzelonych i  49 straconych) dało nam 7 miejsce na 10 drużyn.
Jedynie średnia wieku przemawiała na korzyść Naszej drużyny (22 lata), która może procentować w kolejnych sezonach.
 
 
Klub po reaktywacji istnieje 10 lat. W jubileuszowy sezonie 2014/2015 cel postawiony przez włodarzy Naszego klubu (na czele z trenerem) to górna połowa tabeli.
Na piękny jubileusz 10 lat "ORŁY" zdobywają awans do wyższej klasy rozgrywkowej to jest A-klasy. Awans zdobyty został w ostatnim meczu sezonu po emocjonującym spotkaniu w Kusiętach z "GROMEM" Poczesną (3:0 dla gospodarzy).
 
 
PROWADZĄCY NAS TRENERZY
01.07.2005 - 31.12.2005  Pala Adrian
01.01.2006 - 31.03.2006  Dąbrowski Zenon
01.04.2006 - 31.06.2007  Wójcik Dariusz
01.07.2007 - 31.06.2009  Sikora Jerzy
10.07.2009 - 24.03.2011  Furch Robert
25.03.2011 - 11.05.2013  Zalewski Adam
12.05.2013 - 14.03.2016 Synoradzki Sebastian
17.03.2016 -                       Pala Adrian
 
 
GARŚĆ STATYSTYK
NAJWYŻSZE ZWYCIĘSTWO W A-KLASIE:    
NAJWYŻSZE ZWYCIĘSTWO W B-KLASIE:   10:1 z Orłem Przybynów (5.04.2009)
NAJWYŻSZY REMIS W A-KLASIE:   
NAJWYŻSZY REMIS W B-KLASIE:   
NAJWYŻSZA PORAŻKA W A-KLASIE:   
NAJWYŻSZA PORAŻKA W B-KLASIE:   0:22 z Rakowem II Częstochowa (28.08.2005)
NAJWIĘCEJ BRAMEK W MECZU W A-KLASIE:   
NAJWIĘCEJ BRAMEK W MECZU W B-KLASIE:   22 bramki w meczu z Rakowem II (28.08.2005)
NAJWIĘCEJ BRAMEK:   
NAJWIĘCEJ WYSTĘPÓW:   
NAJMŁODSZY ZAWODNIK W A-KLASIE:   
NAJMŁODSZY ZAWODNIK W B-KLASIE:   
NAJSTARSZY ZAWODNIK W A-KLASIE:   
NAJSTARSZY ZAWODNIK W B-KLASIE:   
1 BRAMKA W KLUBIE:
50 BRAMKA W KLUBIE:
100 BRAMKA W KLUBIE:   Mateusz Nowiński przeciwko Salosowi Częstochowa (25.05.2008)
150 BRAMKA W KLUBIE:
200 BRAMKA W KLUBIE:   Piotr Czajkowski przeciwko Sokołowi Olsztyn (08.06.
2013)
250 BRAMKA W KLUBIE:   Łukasz Rakowski
300 BRAMKA W KLUBIE:

 

 

 

 

 

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 10

Logowanie

Statystyki drużyny

Kalendarium

10

12-2018

pon.

11

12-2018

wtorek

12

12-2018

środa

13

12-2018

czwartek

14

12-2018

piątek

15

12-2018

sobota

16

12-2018

niedziela

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.