GULKS Orły Kusięta - strona oficjalna

Strona klubowa

Treningi

 
Treningi:
 
Seniorzy:
 
Orlik w Olsztynie wtorek 20:00
 
Orlik w Olsztynie czwartek 20:00
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tabela ligowa

B-klasa » Częstochowa II
1. Lot Konopiska 54 plus
2. Ajaks Częstochowa 53 minus
3. Unia Masłońskie 52 bz
4. Lelovia Lelów 32 bz
5. KS Kotowice 30 bz
6. Orły Kusięta 21 plus
7. Grom Poczesna 20 minus
8. Warta Myszków 19 bz
9. MKS II Myszków 16 bz

Wyniki

Ostatnia kolejka 26
Warta Myszków 2:1 Ajaks Częstochowa
KS Kotowice 4:1 Lelovia Lelów
Grom Poczesna 1:5 Unia Masłońskie
Orły Kusięta 3:6 Lot Konopiska

Ostatnie spotkanie

Orły KusiętaLot Konopiska
Orły Kusięta 3:6 Lot Konopiska
2018-06-17, 18:00:00
     
oceny zawodników »

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 158, wczoraj: 59
ogółem: 1 233 174

statystyki szczegółowe

Historia

 
Krótka historia naszego klubu rozpoczyna się w wakacje 2005 roku, kiedy to młody pasjonat piłki nożnej z Kusiąt 18-letni Bartosz Skalec postanowił zrobić coś pożytecznego. Wymyślił on, że reaktywuje działający na terenie wsi przed laty klub piłkarski. Jak pomyślał tak zrobił. Załatwił formalności w CzOZPN, dofinansowanie z gminy, coś na kształt boiska, zebrał grupę ludzi, którzy mieli ochotę pograć i można było zgłaszać drużynę do rozgrywek. Założyciel występuje teraz w nim jako zawodnik i pomaga zarządowi prowadzić klub.
 

PIERWSZY SEZON (2005/2006) B-klasa gr.I
W pierwszym sezonie trafiliśmy do grupy pierwszej B-Klasy w okręgu częstochowskim. Na początku prowadził Nas jako trener nasz kolega z Kusiąt Adrian Pala. Pierwsze nasze mecze na pewno nie mogą być uznawane za udane. Porażki w stosunku 5:0 i wyższe były na porządku dziennym. Historyczny punkcik udało się zdobyć w 7 kolejce, kiedy to zremisowaliśmy z rezerwami Orkana Gnaszyn 3:3. Jak później się okazało punkt ten był jedyny w rundzie jesiennej. Łatwo się domyślić, na którym miejscu ją zakończyliśmy. W przerwie zimowej udało się pozyskać trenera "z papierami"- Dariusza Wójcika, doszło kilku nowych zawodników, zostało nam tylko czekać na pierwsze zwycięstwo. Przyszło ono stosunkowo szybko, bo już w drugiej rozgrywanej kolejce rundy rewanżowej (dwie pierwsze były przeniesione na późniejsze terminy). Pokonaliśmy wtedy Świt Borowno 2:1. Jednak jak do tej pory punkty zdobywaliśmy tylko na własnym terenie. Kolejnym wyzwaniem był punkt na wyjeździe. Doczekaliśmy się w teoretycznie pierwszej kolejce rundy wiosennej jednak rozgrywanej pomiędzy kolejkami 23. a 24. Wtedy to wygraliśmy z osłabionymi rezerwami Pająka Wąsosz 3:1. W sumie w pierwszym sezonie działania klubu zdobyliśmy 14 punktów (4 wygrane, 2 remisy, 20 porażek; 24 bramki strzelone przy 123 straconych), co dało nam (na 14 drużyn) 12 miejsce w tabeli końcowej.
 Gazeta Wyborcza - artykuł z dn. 23.07.2006r.
 

DRUGI SEZON (2006/2007) B-klasa gr.I
W drugim sezonie Naszego istnienia poprawiliśmy pozycję w tabeli, inkasując 26 punktów i odnosząc 8 zwycięstw (7 u siebie oraz zwycięstwo w Waleńczowie). Dodatkowo zdobyliśmy 2 punkty remisując. Ponieśliśmy 16 porażek. Bilans bramkowy wyglądał już zdecydowanie lepiej, niż w pierwszym sezonie (36 strzelonych przy 69 straconych). Zajęliśmy 10 miejsce, wyprzedzając w klasyfikacji 4 zespoły. Do zespołu ciągle dochodzili nowi zawodnicy, w przerwie zimowej dołączyli do orlęcej rodziny dwaj zawodnicy Świtu Borowno (Kucharski Dawid, Szyduk Marek), oraz wychowanek Zagłębia Sosnowiec (Doległo Grzegorz). Po tym sezonie klub zrezygnował z pracy trenera Dariusza Wójcika.
 
 
TRZECI SEZON (2007/2008) B-klasa gr.I
To miał być najlepszy sezon w tej jakże krótkiej historii Orłów, niektórzy dość optymistycznie twierdzili, że jesteśmy w stanie powalczyć o A-klasę, tak się jednak nie stało, ale mimo wszystko sezon ten przyniósł wiele niezapomnianych chwil. Do zespołu dołączył nowy trener - Jerzy Sikora, który był w przeszłości zawodnikiem Rakowa, a jako trener wprowadził drużynę Czarnych Starcza do A-klasy. Zajęliśmy 5. miejsce (co w dużej mierze było zasługą właśnie trenera), zdobywając 43 punkty (tyle samo co czwarty zespół Kmicica), tracąc ledwie 4 punkty do miejsca, dającego prawo do udziału w barażu o tak upragnioną A-klasę. Wygraliśmy 13 z 24 meczy (7 porażek), odnosząc dodatkowo 4 remisy. Zdobyliśmy  44 bramki, tracąc dwanaście mniej (tylko zwycięzca ligi - Piast Lubojna - stracił mniej bramek od naszego zespołu).
Kto wie jakby potoczyła się sytuacja, gdyby w rundzie jesiennej zagralibyśmy tak jak na wiosnę (7 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki) .....
 
 
AWANS!!! (2008/2009) B-klasa gr.II
Po przenosinach do drugiej grupy klasy-B (teoretycznie słabszej) miało być Nam dużo łatwiej awansować. Lepsze mecze przeplataliśmy ze słabszymi. Lecz mimo wszystko udało się zająć 3 pozycję w tabeli (42 punkty, 14 zwycięstw i 6 porażek; bramki 68-33). Byliśmy najskuteczniejszym zespołem, do bezpośredniego awansu brakło jednak 2 punkcików. Szczęście uśmiechnęło się jednak do Nas, gdyż druga drużyna Naszej grupy wycofała się z baraży (brak funduszy, brak boisko, itd.). Automatycznie, to Orłom przyszło się zmierzyć ze Startem Soborzyce o byt w A-klasie. Udało się (zdecydowana wygrana w dwumeczu; 3:0 u siebie i 8:2 na wyjeździe)!!!!! Odnotowaliśmy historyczny awans do wyższej klasy rozgrywkowej!!!!! Po 4 sezonach ogrywania się na b-klasowych boiskach udało Nam się odnieść wielki sukces.
Jednocześnie po zakończeniu sezonu z prowadzenia zespołu zrezygnował Jerzy Sikora, na jego miejsce przybył Robert Furch (prowadził drużynę w barażach).
 
 
PIERWSZY SEZON W A-KLASIE (2009/2010) A-klasa gr.II
Ten sezon miał pokazać czy ów trener poukładał i przygotował drużynę z Kusiąt do rywalizacji na szczeblu wyższym. Już na starcie przyszło Nam się mierzyć z rywalem ''zza miedzy'' - Sokołem Olsztyn (Pierwsze Oficjalne Derby Gminy Olsztyn). Niestety pierwsze mecze (przegrana z Sokołem 3:0 i z Wartą Mstów 1:4) pokazały, że będzie to bardzo ciężki sezon dla Naszego zespołu. Na półmetku rozgrywek (po 13 kolejkach) mieliśmy 10 punktów, co dawało nam niebezpieczną 12 pozycję. Dość przyzwoita runda wiosenna w wykonaniu drużyny z Kusiąt (10 pozycja w tabeli rundy wiosennej i 12 punktów) dała nam pewne utrzymanie w pierwszym historycznym sezonie w A-klasie. Bilans wygranych - remisów - porażek prezentował się 6 - 4 - 16 (bilans bramkowy 32 - 65). 22 punkty po 26 kolejkach i 10 miejsce (na 14 drużyn).
 
 
SZÓSTY SEZON (2010/2011) A-klasa gr.II
(2010/2011) A-klasa gr. II
Ten sezon jak i poprzedni zaczęliśmy bardzo podobnie. Rywalizację po rundzie jesiennej skończyliśmy również na 10 miejscu z dorobkiem 12 punktów. Do sporawych zmian doszło w trakcie przerwy zimowej. Zarząd podziękował trenerowi Robertowi Furchowi za współpracę (powodem były problemy ze współpracą na lini trener-zarząd). Schedę po poprzednim trenerze przejął Adam Zalewski. To ceniony w częstochowskim środowisku szkoleniowiec, który prowadził w sezonie 1998/1999 Raków Częstochowa w piłkarskiej ekstraklasie (dawniej I liga). Pracował ponadto w Skrze Częstochowa, Victorii, KS Panki, Pogoni Kamyk, Pogoni Blachownia, Warcie Mstów i Locie Konopiska. Efekty współpracy były widoczne od razu. Runda wiosenna była najlepszą rundą rozegraną przez Nasz zespół podczas pobytu w A-klasie (7 miejsce, 5 wygranych, 1 remis, 7 porażek i 16 punktów). Końcowy efekt to, wczesne zapewnienie Sobie utrzymania w lidze i próba walki o wyższe lokaty. Mimo zdobycia 26 punktów (o 4 więcej niż w poprzednim sezonie) sezon zakończyliśmy na 10 miejscu. Sumując cały sezon to 7 wygranych, 5 remisów, 14 porażek (23 strzelone/54 stracone).
Kolejny sezon miał pokazać, czy nadal będziemy walczyć o utrzymanie, a może jednak sprawimy jakąś niespodziankę w rywalizacji na szczeblu A-klasowym.
 
 
SIÓDMY SEZON (2011/2012) A-klasa gr.II
 Ten sezon pokazał, że coraz lepiej wyglądała współpraca zawodników z trenerem. Był to najlepszy sezon w A-klasie. Co prawda mieliśmy problemy ze strzelaniem bramek (było ich 25, mniej miała tylko Lelovia), ale za to stworzyliśmy bardzo dobrą linię obrony na czele z bramkarzami (Nabiałek Mariusz, Strzelecki Jacek). 41 bramek wpuszczonych przez naszych golkiperów dało nam bardzo wysokie 6 miejsce w klasyfikacji końcowej straconych bramek. Sezon zakończyliśmy na pewnym 8 miejscu (brakło nam 1 punktu do 6 miejsca) z 9 wygranym, 4 remisami, 13 porażkami.
Po tak udanym sezonie nic nie wskazywało, że następny sezon skończy się tak tragicznie.
 
 
SPADEK DO B-KLASY (2012/2013) A-klasa gr.II
Czwarty sezon w A-klasie był najsłabszym w Naszym wykonaniu. Tylko 3 zwycięstwa, aż 7 remisów i 18 porażek dało nam 16 punktów i 14 miejsce (ten sezon liczył wyjątkowo 15 drużyn). Tabela na koniec sezonu pokazała, że zabrakło nam dwóch wygranych meczy spośród tych zremisowanych. Po 21 kolejce (porażka 10:0 w Kłomnicach) z funkcji trenera zrezygnował Adam Zalewski. Nowym szkoleniowcem zespołu Orły Kusięta został Sebastian Synoradzki, mający za sobą występy w Ekstraklasie w barwach Rakowa Częstochowa. Niestety, zmiana szkoleniowca (5 punktów w 8 meczach) nie pomogła w utrzymaniu zespołu na poziomie A-klasy.
Po spadku z klubu odeszło wielu podstawowych zawodników i zapowiadało się, że następne lata spędzimy w ostatniej lidze podokręgu częstochowskiego. Jedynym pozytywnym aspektem było to, że trener Sebastian Synoradzki chciał zostać w klubie i budować zespół na miarę tego, który był w latach 2008/2009.
 
 
DZIEWIĄTY SEZON (2013/2014) B-klasa gr.II
Sezon bez historii. Bardzo słabe rundy w wykonaniu Orłów. 5 zwycięstw, 1 remis i 12 porażek w 18 meczach (26 strzelonych i  49 straconych) dało nam 7 miejsce na 10 drużyn.
Jedynie średnia wieku przemawiała na korzyść Naszej drużyny (22 lata), która może procentować w kolejnych sezonach.
 
 
Klub po reaktywacji istnieje 10 lat. W jubileuszowy sezonie 2014/2015 cel postawiony przez włodarzy Naszego klubu (na czele z trenerem) to górna połowa tabeli.
Na piękny jubileusz 10 lat "ORŁY" zdobywają awans do wyższej klasy rozgrywkowej to jest A-klasy. Awans zdobyty został w ostatnim meczu sezonu po emocjonującym spotkaniu w Kusiętach z "GROMEM" Poczesną (3:0 dla gospodarzy).
 
 
PROWADZĄCY NAS TRENERZY
01.07.2005 - 31.12.2005  Pala Adrian
01.01.2006 - 31.03.2006  Dąbrowski Zenon
01.04.2006 - 31.06.2007  Wójcik Dariusz
01.07.2007 - 31.06.2009  Sikora Jerzy
10.07.2009 - 24.03.2011  Furch Robert
25.03.2011 - 11.05.2013  Zalewski Adam
12.05.2013 - 14.03.2016 Synoradzki Sebastian
17.03.2016 -                       Pala Adrian
 
 
GARŚĆ STATYSTYK
NAJWYŻSZE ZWYCIĘSTWO W A-KLASIE:    
NAJWYŻSZE ZWYCIĘSTWO W B-KLASIE:   10:1 z Orłem Przybynów (5.04.2009)
NAJWYŻSZY REMIS W A-KLASIE:   
NAJWYŻSZY REMIS W B-KLASIE:   
NAJWYŻSZA PORAŻKA W A-KLASIE:   
NAJWYŻSZA PORAŻKA W B-KLASIE:   0:22 z Rakowem II Częstochowa (28.08.2005)
NAJWIĘCEJ BRAMEK W MECZU W A-KLASIE:   
NAJWIĘCEJ BRAMEK W MECZU W B-KLASIE:   22 bramki w meczu z Rakowem II (28.08.2005)
NAJWIĘCEJ BRAMEK:   
NAJWIĘCEJ WYSTĘPÓW:   
NAJMŁODSZY ZAWODNIK W A-KLASIE:   
NAJMŁODSZY ZAWODNIK W B-KLASIE:   
NAJSTARSZY ZAWODNIK W A-KLASIE:   
NAJSTARSZY ZAWODNIK W B-KLASIE:   
1 BRAMKA W KLUBIE:
50 BRAMKA W KLUBIE:
100 BRAMKA W KLUBIE:   Mateusz Nowiński przeciwko Salosowi Częstochowa (25.05.2008)
150 BRAMKA W KLUBIE:
200 BRAMKA W KLUBIE:   Piotr Czajkowski przeciwko Sokołowi Olsztyn (08.06.
2013)
250 BRAMKA W KLUBIE:   Łukasz Rakowski
300 BRAMKA W KLUBIE:

 

 

 

 

 

 

Najbliższe spotkanie

Unia MasłońskieOrły Kusięta
Unia Masłońskie   Orły Kusięta
2018-06-24, 18:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 27
Lot Konopiska - Warta Myszków
Unia Masłońskie - Orły Kusięta
Lelovia Lelów - Grom Poczesna
Ajaks Częstochowa - MKS II Myszków

Logowanie

Statystyki drużyny

Kalendarium

21

06-2018

czwartek

22

06-2018

piątek

23

06-2018

sobota

24

06-2018

niedziela

25

06-2018

pon.

26

06-2018

wtorek

27

06-2018

środa

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Najnowsza galeria

Grom Poczesna - Orły Kusięta
Ładowanie...