Boisko w Kusiętach wtorek 18:30

Mokrzesz

Otwarcie sali gimnastycznej w Kusiętach

• autor: Shy~, 2011-12-08 17:20

Zespół Szkół w Kusiętach, zyskał nowoczesną salę gimnastyczną o wymiarach 18 na 24 m wraz z łącznikiem. W budynku znajdują się również szatnie szkolne i sportowe, natryski i pomieszczenia dla nauczycieli wychowania fizycznego.

Muzyka klasyczna, koncert Zespołu Pieśni i Tańca Częstochowa, pokaz Szkoły Tańca Dobrowolscy, program artystyczny uczniów Zespołu Szkół w Kusiętach, to tylko niektóre z licznych atrakcji zaplanowanych na uroczystość otwarcia nowej sali gimnastycznej w Kusiętach.

- Marzenia się spełniają! Dzięki życzliwości wójta Tomasza Kucharskiego oraz Radnych Gminy Olsztyn, dzieci, młodzież i wszyscy mieszkańcy Kusiąt mogą cieszyć się salą gimnastyczną, z której korzystamy od 7 listopada br. Budowa nowoczesnej sali w pełni wykończonej w środku i na zewnątrz trwała zaledwie kilkanaście miesięcy. Zapraszam serdecznie na uroczystość otwarcia, która odbędzie się 11 grudnia o godz. 15.00. – mówi Anna Zębik, dyrektor Zespołu Szkół w Kusiętach.

Blok artystyczny rozpoczną i zakończą uczniowie Szkoły. Będzie też koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Pauliny Połacik (sopran) przy akompaniamencie Michała Biel (fortepian), pokazy tańca i występy częstochowskiego Zespołu Pieśni i Tańca.

Prowadzenie imprezy zapowiedział Irek Bieleninik.

Organizatorzy: Zespół Szkół w Kusiętach, Gmina Olsztyn, Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie.

Przetarg na budowę sali sportowej w Kusiętach rozstrzygnięto w czerwcu 2010 r. Wygrała go Firma ZPHU Romex. Całkowity koszt inwestycji to 2 140 000 zł, w całości sfinansowane z budżetu Gminy Olsztyn.

W ramach rozwoju bazy sportowej w maju tego roku Gmina Olsztyn otworzyła również „bliźniaczą” salę gimnastyczną wraz z zapleczem przy Zespole Szkół w Zrębicach. Od jesieni 2010 r. w Olsztynie działa pełnowymiarowa hala sportowa i kompleks boisk sportowych "Orlik 2012". W przyszłym roku Gmina planuje wybudować boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią w miejscowości Przymiłowice.

Tekst pochodzi z serwisu internetowego Urzędu Gminy Olsztyn k. Częstochowy:  http://www.olsztyn-jurajski.pl/

autor: ~anonim 2011-12-13 20:24:06

avatar swietnie