statystyki szczegółowe

Aktualności

Derby na remis, historyczny punkt!

• autor: Shy~, 2012-03-25 10:48

Wreszcie stało się to, co nie zdarzyło się jeszcze nigdy w siedmioletniej historii zespołu z Kusiąt. Po raz pierwszy Orły zdołały wywalczyć jakikolwiek punkt z rywalem zza miedzy: Sokołem Olsztyn. W dotychczasowych siedmiu oficjalnych spotkaniach to Olsztynianie zawsze byli górą. Aż do soboty 24 marca 2012, gdy po zaciętym meczu Sokół zremisował z niżej notowanymi Orłami 1-1. Mecz ten może nie stał na najwyższym poziomie, ale ambicji i woli walki nie można było odmówić, ani jednym, ani drugim. Remis w derbowym pojedynku jest jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem, choć zdaje się, że w drugiej połowie to Orły mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wpierw Świerczek minimalnie chybił z około 13 metrów, by w samej końcówce bliski zdobycia gola był również Szyduk, którego strzał minął nieznacznie spojenie słupka z poprzeczką.

Warto dodać, iż w sobotnim spotkaniu w barwach Orłów zadebiutowało trzech nowych graczy. Michał Kurzyński rozpoczął mecz w wyjściowej 11, a w drugiej połowie na boisku zawitaliśmy Patryka Kłodę, a następnie jego tatę - Roberta.

Sokół Olsztyn - Orły Kusięta 1-1 (1-0)