statystyki szczegółowe

Aktualności

Sensacja! Lider poległ

• autor: Shy~, 2012-03-31 20:44

W sobotnie popołudnie na boisko w Olsztynie zawitał lider rozgrywek częstochowskiej A-klasy grupy II Orkan Rzerzęczyce. Nasi rywale byli faworytem tego spotkania, ba nie przegrali w tym sezonie jeszcze meczu i są głównymi pretendentami do awansu. Zawodnicy Orłów podbudowani po historycznym remisie z lokalnym rywalem po cichu liczyli na urwanie choćby punktu liderowi z Rzerzęczyc. To co przed meczem było marzeniem Orełków, spełniło się z nawiązką. Orły po pełnym dramaturgii meczu pokonały Orkan 1-0. Choć to rywale przeważali, nie udało się im sforsować dobrze spisującej się defensywy Orłów z Jackiem Strzeleckim w bramce, który swoimi interwencjami niejednokrotnie uchronił nas przed stratą bramki.

Orkan już w drugiej minucie mógł wyjść na prowadzenie, na strzał z dystansu zdecydował się Mielczarek, lecz piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później w roli głównej wystąpił golkiper Orłów, który świetną obroną uchronił swój zespół przed stratą bramki, po strzale głową Brzózki. Gospodarze skupieni bardziej na defensywie, swoje szanse upatrywali w kontratakach. Po jednej z takich kontr, tuż przed polem karnym został sfaulowany Świerczek, a na dośrodkowanie zdecydował się Kowalik. Zamieszanie w polu karnym najlepiej wykorzystał Nowiński, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce i dał Orłom prowadzenie.
W drugiej połowie przypomniała o sobie... zima. Gęsto padający śnieg nie zmienił obrazu gry, lider z Rzerzęczyc podrażniony utratą bramki wciąż nie potrafił sforsować obrony Orłów, nie wykorzystując kilkakrotnie doskonałych okazji do doprowadzenia remisu. Znów do bramki rywala trafiali tylko zawodnicy Orłów. Wpierw na samym początku drugiej połowy, Adriana Franca pokonał Szyduk, a w końcówce do bramki Orkanu trafił Pluta. Niestety w obu tych sytuacjach sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej naszych graczy. Ostatnie minuty to istna Obrona Częstochowy w wykonaniu zdeterminowanych zawodników z Kusiąt, którzy raz po raz przerywali groźne ataki Orkanu. W 94 minucie sędzia Morzyk zagwizdał po raz ostatni i jak napisał jeden z astarowiczów 'sensacja rundy' stała się faktem - Orły Kusięta pokonały Orkan Rzerzęczyce 1-0!

Orły Kusięta - Orkan Rzerzęczyce 1-0 (1-0)
[1-0] Mateusz Nowiński (as. Kowalik)

Orły w składzie: Strzelecki - Nowiński , Jaksender, Wielgus, Karoński - Szyduk, Kłoda Robert (60' Brzeźniak), Świerczek, Łuszczyński (88' Brąk) - Kurzyński (70' Pluta), Kowalik.

Sędziowali: Morzyk, Białas, Żelezik.