statystyki szczegółowe

Aktualności

Orły zwycięskie w dreszczowcu

• autor: Shy~, 2012-04-28 22:26

Mimo sporego osłabienia w postaci pauzujących za kartki Miedzińskiego i Świerczka oraz niedysponowanego Nowińskiego Orły Kusięta pokonały na boisku w Olsztynie sąsiadujący w tabeli Start Soborzyce 3-2. Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła żadnych bramek, choć to goście stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji. Na szczęście świetna postawa w bramce Strzeleckiego i rozregulowane celowniki rywali uchroniły Orły przed utratą bramki. Nasz zespół też stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji. Dwukrotnie z linii szesnastego metra uderzał Kowalik, lecz w jego strzałach brakło odrobiny precyzji. W ostatniej akcji pierwszej połowy na daleki wykop zdecydował się golkiper Orłów, piłka minęła defensorów Startu i w polu karnym dopadł do niej Szyduk, lecz uderzył minimalnie ponad bramką.

Po przerwie kibice zgromadzeni w Olsztynie wreszcie zobaczyli bramki. Świetne podanie Kurzyńskiego z prawego skrzydła wykorzystał Szyduk, który po minięciu obrońcy strzelił na tyle dobrze, że mimo interwencji bramkarza piłka wpadła do bramki. Chwilę później było już 2-0, dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Jaksender, który umieścił piłkę w bramce strzałem głową. W nasze szyki wdarło się zbyt duże rozlużnienie, przez co goście zdobyli bramkę po strzale z rzutu wolnego i było 2-1. Strata bramki podziałała na Orełki motywująco. Wpierw w sytuacji sam na sam fatalnie pomylił się Kurzyński. Kolejna szybka kontra przyniosła trzecią bramkę dla gospodarzy. Dokładne dośrodkowanie Łuszczyńskiego na swoją pierwszą bramkę w karierze dla Orłów zaliczył Jakub Pluta, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej. Gdy wydawało się, że Orły kontrolują grę i wynik, bramkę kontaktową zdobył najlepszy strzelec Startu - Artur Mysłek i końcówka spotkania była sporą nerwówką. Goście dążyli do wyrównania, lecz znów świetnie spisywał się poobijany Strzelecki i do końca wynik nie uległ zmianie.
Orły zainkasowały kolejne 3 punkty i na swoim koncie mają ich w sumie 24, w tabeli awansowaliśmy na 6 miejsce wyprzedzając jednym punktem Jurę.

Orły Kusięta - Start Soborzyce 3-2 (0-0)

[1-0] Szyduk (as. Kurzyński)
[2-0] Jaksender (głową, as. Szyduk)

[2-1] Wodzisławski H.
[3-1] Pluta (głową, as. Łuszczyński)
[3-2] Mysłek

Orły w składzie: Strzelecki - Kłoda Patryk(60' Pluta), Jaksender, Wielgus, Karoński - Gierczycki, Kłoda Robert, Kowalik, Łuszczyński - Kurzyński(89' Łojko), Szyduk

Sędziowali: Terlicki, Stankowski, Radkowski.