statystyki szczegółowe

Aktualności

Inauguracyjne zwycięstwo

• autor: Shy~, 2012-08-18 21:19

Wielkimi krokami nadszedł sezon 2012/13. Jak ciężki będzie to rok dla Orłów może świadczyć fakt, że z klubem pożegnało się kilku zawodników, którzy decydowali o sile zespołu z Kusiąt. Stąd też celem na ten sezon będzie niewątpliwie utrzymanie się w gronie a-klasowiczów. Już w I kolejce na przeciw siebie stanęły zespoły Orłów i Warty Zawada, do której dołączyli latem Kowalik i Karoński. Dodatkowo w naszej drużynie zagrać nie mogli: Miedziński i Wielgus (wakacje), Jaksender (praca za granicą) oraz Michał Świerczek, któremu niedawno urodził się syn.

Stąd też Orły do meczu przystąpiły pełne obaw, jak się później okazało zupełnie niepotrzebnie. Początek meczu to przewaga gości, którzy kilkakrotnie groźnie atakowali. Świetną okazję miał Kowalik, lecz jego strzał nie znalazł drogi do bramki. Orły skupione na defensywie rzadko stwarzali sytuacje bramkowe. Podopieczni Karola Gałusa mimo sporej przewagi nie potrafili zdobyć bramki. Jak wiadomo, stare piłkarskie porzekadło brzmi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i nie inaczej było tym razem. Dalekim wykopem od bramki grę zaczął Strzelecki, z piłką minęli się obaj stoperzy Warty, a najsprytniej w tej sytuacji zachował się Szyduk, który ubiegł bramkarza Warty i zdobył bramkę na 1-0. Chwilę później wynik podwyższyć mógł Brąk, lecz w sytuacji sam na sam uderzył prosto w golkipera przyjezdnych.
Druga połowa należała już tylko do zespołu gości, którzy stwarzali sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, lecz pewnie w bramce spisywał się Jacek Strzelecki. Warta najlepszą sytuację miała w 70 minucie, gdy w polu karnym faulował Nowiński i sędzia Sobierajski zmuszony był podyktować rzut karny. Do piłki podszedł Malczyk, lecz Strzelecki po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych bramkarzy w lidze, broniąc strzał oraz dobitkę obrońcy gości. Do końca meczu obraz gry się nie zmienił, gracze Warty raz po raz marnowali swoje sytuacje, a Orły toczyły heroiczną walkę z czasem oraz rywalami, którzy starali się doprowadzić do remisu. Obrona Częstochowy zdała jednak egzamin i Orły po 95 minutach oraz pełnym emocji i walki meczu wywalczyły 3 punkty, rozpoczynając sezon 2012/13 zwycięstwem!

Orły Kusięta - Warta Zawada 1-0 (1-0)
[1-0] Marek Szyduk (as. Strzelecki)

Orły w składzie: Strzelecki - Palus(35' Bińczyk / 80' Pabiś), Nowiński, Kłoda P, Łuszczyński - Pluta, Kłoda R, Kurzyński, Łojko(85' Skalec) - Szyduk, Brąk.

Sędziowali: Sobierajski, Brzozowicz i Wawrzak.
Widzów: ok. 50.