statystyki szczegółowe

Aktualności

Kontrowersyjny karny rozstrzyga derby

• autor: Shy~, 2012-10-20 17:19

Tegoroczne derby przejdą do historii w cieniu kontrowersyjnej decyzji sędziego Malinowskiego, który podyktował Sokołowi w pierwszej połowie karnego 'z kapelusza'. Wykorzystana 'jedenastka' przesądziła o wyniku spotkania, w którym to gospodarze niezasłużenie odnieśli jednobramkowe zwycięstwo. Początek meczu to spore zaskoczenie dla wszystkich. To Orły, które okupują ostatnie miejsce w tabeli stwarzały sobie raz po raz groźne sytuacje. Olsztynianie w pierwszych 45 minutach stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje (z czego jedna to ów rzut karny). Orły najlepszą sytuację miały dzięki błędowi bramkarza Sokoła, który niemal wpadł do bramki z piłką po podaniu od  obrońcy. Jako, że złapał ją na linii, podyktowany został rzut wolny pośredni. Była to idealna okazja na wyrównanie, lecz po strzale Szyduka, piłkę zatrzymał mur ustawiony na linii bramkowej.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, Orły za wszelką cenę dążyły do wyrównania, a gracze Sokoła co jakiś czas wyprowadzali groźne kontrataki. Znów dali o sobie znać sędziowie, którzy dopatrzyli się pozycji spalonej, kiedy to dwójka naszych graczy wychodziła sam na sam z bramkarzem Sokoła.  W końcówce spotkania uszczęśliwić Kusięta mógł Pabiś, lecz fatalnie wykończył świetną trójkową akcję Orłów, uderzając wysoko ponad bramką. Olsztynianie zwyciężyli i zainkasowali 3 punkty, a Orły nie wygrały już dziesiątego meczu z rzędu i zamykają ligową tabelę. Jednak to nasz zespół pozostawił lepsze wrażenie w tym spotkaniu. Szkoda, że sędzia Lech Malinowski wraz z asystentami popsuli to ciekawe widowisko jakim niewątpliwie były derby gminy Olsztyn, wypaczając wynik spotkania.

CIEKAWOSTKA!
22 września tegoż roku na boisku w Olsztynie zmierzyły się zespoły Sokoła i Olimpii. Arbitrem spotkania był... Lech Malinowski, a mecz zakończył się zwycięstwem Olsztynian 3-0. Jednak sędziowanie tego dnia również (lekko mówiąc) nie stało na najwyższym poziomie. Przy stanie 1-0 sędzia nie dopatrzył się ewidentnego zagrania ręką obrońcy w polu karnym Sokoła, a po przerwie ukarał dwójkę graczy gości czerwonymi kartonikami i podyktował rzut karny dla Sokoła. Bliski otrzymania czerwonej kartki był również były gracz Orłów Konrad Galant, który sfrustrowany zachowaniem arbitra powiedział w szatni sędziowskiej kilka dosadnych słów o jego pracy, co dokładnie zostało opisane w protokole meczowym.