GULKS Or³y Kusiêta - strona oficjalna

ogó³em: 1 813 543

statystyki szczegó³owe

Aktualno¶ci

Or³y lepsze na wodzie. Wreszcie zwyciêstwo!

• autor: Shy~, 2012-10-27 17:25

Or³y Kusiêta przerwa³y fataln± seriê 9 meczów bez zwyciêstwa i w XII kolejce spotkañ pewnie pokona³y Piasta Przyrów a¿ 4-0. Mecz by³ rozgrywany w anormalnych warunkach, boisko w Olsztynie, w niektórych miejscach przypomina³o bardziej basen, ni¿ plac do gry w pi³kê. Jednak dla obu dru¿yn warunki by³y identyczne. Or³y do meczu przyst±pi³y mocno os³abione; bez chorych Wielgusa i Roberta K³ody oraz pauzuj±cego za ¿ó³te kartki kapitana zespo³u Mateusza Nowiñskiego. Zabrak³o równie¿ Miedziñskiego oraz £ojko. Zmiennicy poradzili sobie jednak znakomicie, odnosz±c najwy¿sze zwyciêstwo w historii A-klasowych wystêpów.

Sobotni mecz ¶wietnie siê u³o¿y³ dla gospodarzy, którzy ju¿ po kilku minutach prowadzili 1-0. Do¶rodkowanie z rzutu ro¿nego Szyduka wykorzysta³ Kurzyñski, który strza³em g³ow± otworzy³ wynik spotkania. Mimo wszystko to Piast d³u¿ej utrzymywa³ siê przy pi³ce i czê¶ciej go¶ci³ na naszej po³owie. Or³y skupi³y siê na grze z kontry i ju¿ chwilê pó¼niej powinno byæ 2-0, lecz w sytuacji sam na sam pojedynek z Denisem Ziêb± wygra³ golkiper Przyrowa. Nie minê³o parê minut i kopia sytuacji z przed chwili, ¶wietne prostopad³e podanie otrzymuje Ziêba i tym razem pewnie umieszcza pi³kê w siatce, rehabilituj±c siê za wcze¶niejsze pud³o.
Po przerwie to go¶cie powinni zdobyæ gola kontaktowego, lecz po strzale zza pola karnego i rykoszecie po ciele ¦wierczka pi³ka zmierza³a do pustej bramki, lecz stanê³a w ka³u¿y tu¿ przed lini± bramkow± a tam zd±¿y³ dopa¶æ do niej Strzelecki i uchroniæ Or³y przed utrat± bramki. Szczê¶cie tego dnia sprzyja³o Kusiêtom. Trzecia bramka to szybko rozegrany rzut wolny na wysoko¶ci ¶rodka boiska i przerzut na skrzyd³o do szar¿uj±cego tam K³ody, a ten wpad³ w pole karne i pewnie zdoby³ swojego pierwszego gola w barwach Or³ów. Czwarta bramka by³a okras± tego meczu. Po szybkiej i sk³adnej akcji piêkn± bramkê zza pola karnego zdoby³ Kurzyñski, ustalaj±c wynik spotkania. Pod koniec zawodów sêdzia wyrzuci³ z boiska gracza go¶ci za obra¼liwe teksty skierowane pod jego adresem.
Zwyciêstwo nad wy¿ej notowanymi go¶æmi pozwoli³ Or³om opu¶ciæ ostatnie miejsce w tabeli. Awansowali¶my na 12 miejsce, lecz przed nami trzy arcytrudne pojedynki. W niedzielne popo³udnie zmierzymy siê z P³omieniem Czêstochowa, a w nastêpnych kolejkach z Olimpi± oraz rezerwami Skry.

Or³y Kusiêta - Piast Przyrów 4-0 (2-0)
[1-0] Kurzyñski Micha³ (g³ow±, as. Szyduk)
[2-0] Ziêba Denis (as. Szyduk)
[3-0] K³oda Patryk (as. Szyduk)
[4-0] Kurzyñski Micha³ (as. Ziêba)

Or³y w sk³adzie: Strzelecki - K³oda P., Jaksender, ¦wierczek, £uszczyñski - Biñczyk(70' Br±k), Pabi¶, Ziêba, Szyduk, Pluta - Kurzyñski.

Sêdziowali: D±browski J, Wolak, Sosnowski.

autor: ~anonim 2012-10-28 09:36:39

avatar No i prosze jest zwyciestwo i nie ma zadnego opisu meczu i zadnych narzekan ze sedzia ze cos tam.

autor: ~anonim 2012-10-29 09:32:03

avatar Super wygrana powtórzyc to z p³omieniem

autor: ~anonim 2012-10-29 13:17:49

avatar Czadowo : mam nadziejê, ¿e siê wszyscy tym odpowiednio podbudowali :) Trzeba te¿ zwróciæ uwagê, ¿e w tym roku ligê mamy bardzo wyrównan±. Ró¿nice punktowe s± niewielkie

autor: ~kndk 2012-10-29 17:19:41

avatar Szyha, twoja skromno¶æ jest cnot± sam± w sobie

autor: ~Shy~ 2012-10-29 19:26:17

avatar a dlaczemu?

autor: ~kndk 2012-10-29 20:05:46

avatar o jednej swojej asy¶cie wspomnia³ ale ju¿ wymienienie swojego nazwiska przy "¶wietnym prostopad³ym podaniu" lub "przerzucie na skrzyd³o" by³oby zbyt samochwalcze, tak? Mareczku chwal siê wiêcej!

autor: ~Shy~ 2012-10-29 20:37:12

avatar skromny ch³opak ¿em jest... :P poza tym zaraz bym musia³ siê naczytaæ jak to siê przechwalam, wiêc sam rozumiesz ;)

Musisz siê zalogowaæ, aby dodawaæ komentarze.

Najbli¿sze spotkanie

W najbli¿szym czasie zespó³ nie rozgrywa ¿adnego spotkania.

Najbli¿sza kolejka

Najbli¿sza kolejka 5
Lelovia Lelów - Ma³a Panew Cynków
MKS II Myszków - KS Pogoñ Blachownia
GULKS Or³y Kusiêta - D±browianka D±browa Ziel.
Warta Myszków - P³omieñ Ku¼nica M.

Statystyki dru¿yny

pi±tek

¶roda

Musisz siê zalogowaæ, aby korzystaæ z mini-chatu.