statystyki szczegółowe

Aktualności

Olimpia wywozi 3 punkty z Olsztyna

• autor: Shy~, 2012-11-10 21:29

Orły Kusięta doznały siódmej porażki w sezonie. Tym razem zwycięstwo z Olsztyna wywiozła Olimpia Huta Stara. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2-1, choć przy odrobinie szczęścia Orły mogły zdobyć punkt. Olimpia objęła prowadzenie już w 8 minucie po zamieszaniu w polu karnym i niezdecydowaniu defensywy Orłów. Do przerwy Olimpia utrzymała prowadzenie, choć dwukrotnie była w poważnych opałach. Wpierw Nowiński po dośrodkowaniu Zięby trafił w słupek, by po chwili w ten sam słupek trafił Szyduk po strzale z rzutu wolnego. Druga połowa zaczęła się identycznie jak pierwsza. Nie minęło 10 minut a Olimpia prowadziła już 2-0 i mogła spokojnie kontrolować przebieg meczu. Jedyny gol dla Orłów padł po kontrowersyjnym karnym, arbiter spotkania dopatrzył się faulu Galanta na Nowińskim i po chwili zawahania wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił Marek Szyduk. Orły rzuciły się do ataku, chcąc za wszelką cenę doprowadzić do remisu. Goście groźnie kontratakowali, lecz nie udało im się już pokonać Nabiałka. W samej końcówce Orły wpakowały piłkę do bramki Olimpii, lecz Szyduk był na spalonym i sędzia słusznie nie uznał gola, a po chwili zakończył spotkanie.
Mimo przewagi Huty Starej nasz zespół mógł pokusić się o jakąkolwiek zdobycz punktową, lecz niestety szczęście sprzyjało tego dnia Olimpii.

Orły Kusięta - Olimpia Huta Stara 1-2 (0-1)
[1-2] Marek Szyduk (karny, faulowany: Nowiński)

Orły w składzie: Nabiałek - Nowiński, Świerczek, Jaksender(80' Bińczyk), Łuszczyński - Kłoda P, Kłoda R.(70' Pabiś), Wielgus, Łojko(46' Pluta) - Zięba, Szyduk

Sędziowali: Z. Dąbrowski, Sosnowski i Będkowski.