statystyki szczegółowe

Aktualności

Remis na inaugurację

• autor: Shy~, 2013-04-16 10:54

17 kwietnia zainaugurowała długo oczekiwana runda wiosenna sezonu 2012/13 rozgrywek o mistrzostwo A-klasy. Naszym rywalem był dobrze nam znany zespół Warty Zawada, który po rundzie jesiennej zajmuje oczko wyżej od naszego zespołu w tabeli. Mecz zakończył się remisem 1-1, a bramkę dla Orłów po dośrodkowaniu Łuszczyńskiego zdobył Denis Zięba. Gospodarze wyrównali stan meczu tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania.

Mecz pomiędzy sąsiadującymi ze sobą w tabeli drużynami Warty Zawada i Orłami Kusięta nie stał na wysokim poziomie. W pierwszych 45-ciu minutach, mimo, iż to gospodarze starali utrzymywać się dłużej przy piłce to nasz zespół stworzył sobie więcej podbramkowych sytuacji. Defensywę Warty raz po raz nękał Nowiński, który miał przynajmniej cztery okazje, by otworzyć wynik spotkania. To co nie udało się kapitanowi Orłów udało się w 38 minucie Denisowi Ziębie, który wykorzystał świetne zagranie Łuszczyńskiego i ładnym strzałem z okolic lini szesnastego metra pokonał bramkarza gospodarzy.
Druga połowa dla zawodników Kusiąt zaczęła się najgorzej jak mogła, już pierwsza sytuacja przyniosła wyrównanie. Zagranie ze środka boiska na wolne pole i niezdecydowanie Mariusza Nabiałka wykorzystał Adrian Abresz doprowadzając do remisu. Gospodarze po zdobyciu bramki poczuli wiatr w żaglach i ich przewaga w kolejnych minutach była dość wyraźna. Orły też miały swoje okazje do zdobycia drugiej bramki. Wpierw po dośrodkowaniu Szyduka z prawego skrzydła i minięciu się z piłką golkipera Warty, z 16 metrów próbował lobować Pluta, lecz piłka nieznacznie przeszła nad poprzeczką, a chwilę póżniej po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Miedziński uderzył ponad bramką. Ostatnie minuty to oblężenie naszej bramki, lecz jedyną wartą odnotowania sytuacją, był strzał Karola Gałusa z rzutu wolnego, po którym piłka nieznacznie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Nabiałka. Warte odnotowania są także debiutanckie minuty w oficjalnym meczu dwójki nowych graczy: Damian Rachwalik rozegrał niespełna 20 minut, a wychowanek 16-letni Piotr Czajkowski wszedł na ostatnie minuty spotkania.
Remis w tym spotkaniu można uznać za wynik sprawiedliwy, lecz nie poprawił on naszej sytuacji. Ba, po zwycięstwie Startu Soborzyce nad Stradomiem Częstochowa 4-3, Orły spadły na 13. miejsce w tabeli częstochowskiej A-klasy.

Warta Zawada - Orły Kusięta 1-1 (0-1)
[0-1] 38' Denis Zięba (as. Łuszczyński)
[1-1] 46' Adrian Abresz