statystyki szczegółowe

Aktualności

Horror z happy-endem

• autor: Shy~, 2009-05-24 20:23
LigaW niedzielne słoneczne popołudnie na boisku w Kotowicach zmierzyły się zespoły miejscowego KS-u i vice-lidera B-klasy grupy II - Orłów Kusięta. Spora ilość kibiców (również tych faworyzujących Orły), która zdecydowała się wybrać na mecz na pewno nie żałowała. Obejrzeli oni dobre, ciekawe i trzymające do ostatniej sekundy zawody, z których zwycięską ręką wyszli zawodnicy Orłów z Kusiąt.
Pierwsza połowa była wyrównana, mimo to na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkową przewagą, prowadząc 2-1. Pierwsza bramka dla Kotowic to wrzucenie piłki z autu w pole karne, gdzie niezdecydowanie defensorów z Kusiąt wykorzystał zawodnik KS-u. Kilka minut później do remisu doprowadził Marek Szyduk, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. Remis utrzymał się jednak tylko do 43 minuty, fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się pomocnik Kotowic.
Druga połowa zaczęła się od huraganowych ataków gości, gospodarze bronili dostępu do bramki, raz za razem wybijając piłkę daleko od własnego pola bramkowego. Bliscy doprowadzenia do remisu byli, najpierw Szyduk, który strzałem głową z najbliższej odległości trafił w słupek, następnie w fantastyczny sposób dostępu do bramki strzegł bramkarz KS-u Kotowice, dwukrotnie ratując swój zespół, wygrywając pojedynki sam na sam z Norbertem Śpiewakiem. Dominacja Orłów przyniosła jednak skutek, po jednym z wielu egzekwowanych rzutów rożnych, w polu karnym najwyżej wyskoczył Adrian Pala i doprowadził do remisu. Na tym  jednak Nasz zespół nie poprzestał i zdobył upragnioną, zwycięską bramkę w 89 minucie. Bohaterem okazał się Adrian Pala, który pewnym strzałem w krótki róg pokonał golkipera gospodarzy i w ekipie Orłów zapanowała niesamowita radość. Sędzia Barański doliczył do regulaminowego czasu gry 4 minuty, lecz Kusięta umiejętnie oddalały zagrożenie spod własnej bramki.
W ten oto sposób odnieśliśmy szczęśliwe, ale mimo wszystko zasłużone zwycięstwo, które dalej pozwala Nam realnie myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej.

KS Kotowice - Orły Kusięta 2-3 (2-1)