LKS Junior Szarlejka 2:2 KS Biała Gwiazda Krasice

2018-10-14, 15:00:00

Płomień gromi

• autor: Shy~, 2013-06-17 10:25

W niedzielnym meczu 28. kolejki o mistrzostwo A-klasy Orły Kusięta uległy Płomieniowi Częstochowa aż 0-6. Zwycięstwo gości ani przez moment nie było zagrożone, natomiast gospodarze stwarzali wrażenie, jakby po tych trzech meczach bez porażki zeszło z nich powietrze. Goście przewyższali nasz zespół, praktycznie w każdym elemencie gry i zasłużenie wywieźli z Olsztyna 3 punkty.

Orły Kusięta - Płomień Częstochowa 0-6 (0-3)

Relacja ze strony sport.czest.pl. Autorem tekstu jest Paweł Tyszkowski.

Piłka Nożna
W meczu A-klasowym rozegranym na stadionie Sokoła Olsztyn drużyna Płomienia Kuźnica Marianowa pokonała zespół Orły Kusięta 6:0. Gospodarze dzisiejszego meczu cały czas walczą o zachowanie A-klasowego bytu.

Dla podopiecznych Sławomira Bartłomiejczyka są to prawdopodobnie ostanie mecze, jak dowiedziała się nasza redakcja po zakończeniu obecnego sezonu drużyna Płomienia Kuźnica Marianowa wycofuję się z rozgrywek A-klasowych. Większość zawodników odchodzi prawdopodobnie do Olimpii Huta Stara, były również pomysły o fuzji obu tych klubów. Mecz obserwowała garstka kibiców, wśród których byli przedstawiciele innych klubów z naszego regionu.

Od początku dzisiejszego spotkania ton grze nadawali goście, którzy byli aktywniejsi i wykazywali większą ochotę do gry co było stopniowo udokumentowane zdobywaniem kolejnych bramek.

Trenerem drużyny Orły Kusięta jest wychowanek Rakowa Częstochowa Sebastian Synoradzki, który był jednym z filarów zespołu występującego w Ekstraklasie. Grał też w Wawelu Kraków, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Astrze Krotoszyn, Heco Czermno oraz w Victorii Częstochowa. Jako trener rozpoczął pracę w Victorii Częstochowa będąc trenerem seniorów oraz grup młodzieżowych. Pracował także jako szkoleniowiec w Kamienicy Polskiej, Unii Rędziny oraz Zniczu Kłobuck. Na co dzień gra także w rozgrywkach ligi zakładowej w drużynie Inprobud/ Luminex.

Szkoleniowcem drużyny Płomień Kuźnica Marianowa jest z kolei również wychowanek również Rakowa Częstochowa Sławomir Bartłomiejczyk, który jako trener pracował w Pająku Wąsosz, Locie Konopiska, Gminie Kłomnice, Okszy Łobodno.

W zespole gości grają synowie znanych zawodników Sławomira Palacza i Leopolda Kurzyńskiego, którzy swoje najlepsze lata mieli odpowiednio w Rakowie Częstochowa i Victorii Częstochowa.

16.06.2013, godzina 17.00, Olsztyn/k. Częstochowy (ul. Zielona 70).

Orły Kusięta - Płomień Kuźnica Marianowa (Częstochowa) 0:6 (0:3)

0:1 Michał Cegieła 10`
0:2 Bartosz Michalski 19`
0:3 Marcin Palacz 44`
0:4 Przemysław Wojtasiak 54`
0:5 Michał Cegieła 68`
0:6 Paweł Kmiecik 86` (rzut karny)

Sędziował: Marcel Pitner (WS Częstochowa). Widzów:40.

Orły Kusięta: 1. Mariusz Nabiałek, 25. Mateusz Kaleta (55` 14. Bartosz Skalec), 8. Jakub Pluta, 21. Adrian Dolniak (46` 7. Damian Jaksender), 13. Patryk Kłoda, 24. Wojciech Łojko, 4. Mateusz Nowiński, 30. Łukasz Pabis, 31. Marek Szyduk, 27. Piotr Czajkowski (46` 3. Piotr Bińczyk), 6. Piotr Łuszczyński.

Rezerwowi: 23. Zbigniew Palus.

Trener: Sebastian Synoradzki.

Płomień Kuźnica Marianowa (Częstochowa): Marcin Miarka, 16. Paweł Kmiecik, 3. Dominik Słabosz, 14. Adrian Sterczewski, 13. Michał Sosnowski, 7. Sebastian Korzeniec (63` 18. Krzysztof Pijor), 8. Michał Kurzyński, 2. Marcin Palacz, 17. Przemysław Wojtysiak, 10. Michał Cegieła (77` 15. Jacek Maciejczyk), 4. Bartosz Michalski (61` 6. Artur Pidzik).

Trener: Sławomir Bartłomiejczyk.

GULKS Orły KusiętaLKS Olimpia II Truskolasy