GULKS Or³y Kusiêta - strona oficjalna

ogó³em: 1 814 011

statystyki szczegó³owe

Aktualno¶ci

Pierwsze koty za p³oty. GLKS Siedlec Du¿y Gniazdów –...

• autor: T0m3k169, 2013-09-01 21:10
Pierwsze koty za p³oty. GLKS Siedlec Du¿y Gniazdów – Or³y Kusiêta 4:2 (3:1

Or³y Kusiêta z pierwsz± pora¿k±. W inauguracyjnym meczu B klasy, nasz zespó³ uleg³ w meczu wyjazdowym nowopowsta³emu klubowi (na bazie Sparty Siedlec Du¿y) GLKS Siedlec Du¿y Gniazdów 4-2. Mimo i¿ wynik idzie w ¶wiat, a pora¿ka boli mo¿emy byæ zadowoleni z postawy „Kusiaków”, którzy do koñca walczyli o pozytywny rezultat.

Faworytem spotkania od pocz±tku by³a dru¿yna z Siedlca Du¿ego. Trener Karol Ga³us (poprzednio Warta Zawada) zbudowa³ papierowo silny zespó³, który ju¿ w sparingach pokaza³, ¿e bêdzie jednym z faworytów do awansu. Kadrê GLKS-u wzmocnili min. zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie walczyli o utrzymanie z Or³ami – Marek Szyduk oraz Denis Ziêba.

Or³y ze spokojem podesz³y do niedzielnego pojedynku. Do dru¿yny w letniej przerwie pojawi³o siê kilka nowych twarzy – z Alkasu Aleksandria do³±czyli do nas Wojciech Jurga oraz Patryk Sikorski, natomiast w bramce mogli¶my zobaczyæ Micha³a Nowaka. Do treningów powrócili tak¿e £ukasz Ca³us, Igor Br±k oraz Tomasz Skalec.

Pocz±tek meczu rozpocz±³ siê idealnie dla zespo³u z Kusi±t. Ju¿ w trzeciej minucie po do¶rodkowaniu z ¶rodka boiska Wojciecha Jurgi, drugi Wojciech – £ojko, przed³u¿a g³ow± pi³kê z polu karnym a w odpowiednim miejscu i czasie znajduje siê Piotr Czajkowski i zdobywa swoj± pierwsz± bramkê w tym sezonie. Miny zawodników z Siedlca – bezcenne!  Jednak nasza rado¶æ nie trwa³a d³ugo. Zaraz po rozpoczêciu meczu i indywidualnej akcji jednego z zawodników GLKS-u, zostaje on faulowany w polu karnym przed Adriana Dolniaka i sêdzia s³usznie wskazuje na 11 metr. 4 minuta – 1:1, karnego pewnie strzela swojej by³ej dru¿ynie £ukasz Kowalik (rok temu przeniós³ siê wraz z Robertem Karoñskim, tak¿e zawodnikiem Siedlec Du¿ych z naszego zespo³u do Warty Zawada)

Nasz zespó³ jednak nie poddaje siê i dalej próbujemy walczyæ o ka¿dy metr boiska. Efektownym strza³em z 16 metra przewrotka popisuje siê Piotr £uszczyñski. W okolicach 30 minuty napastnik gospodarzy fauluje naszego bramkarza i Micha³ Nowak jest zmuszony opu¶ciæ boisko z powodu kontuzji pleców, a zastêpuje go debiutuj±cy w oficjalnych rozgrywkach ligowych Tomasz Skalec – m³odszy brat za³o¿yciela dru¿yny z Kusi±t. Niestety – pechowo rozpoczyna on swój mecz, a w zasadzie Or³y robi± to co zwykle – brak krycia przy do¶rodkowaniu w pole karne, bramkarz wypuszcza pi³kê z r±k i GLKS prowadzi 2-1. Pod koniec pierwszej po³owy powtórka z przesz³o¶ci. Rzut ro¿ny dla Siedlec, nieprzypilnowany Marek Szyduk strzela swoim by³ym kolega bramkê na 3-1 i takim wynikiem koñczy siê pierwsza po³owa.  Szkoda, bo chwile wcze¶niej okazje do strzelenia mia³ Patryk Sikorski, jednak bêd±c sam na sam z bramkarzem na 5 metrze, za d³ugo czeka³ na oddanie strza³u i obroñca zdo³a³ w ostatniej chwili wybiæ mu pi³kê.

Druga po³owê rozpoczynamy w niezmienionym sk³adzie ale pe³ni wiary ¿e mo¿emy co¶ ugraæ. Jednak nasze marzenia szybko rozp³ywaj± siê po… kolejnym rzucie ro¿nym, kolejnym braku krycia i kolejnym g³upio straconym golu. Mimo i¿ przegrywamy ju¿ trzema bramkami, walczymy do koñca, blisko gola z rzutu wolnego by³ Rafa³ Miedziñski, nie wykorzystujemy okazji sam na sam, w dodatku sêdzia dwukrotnie przerywa nam akcje, zamiast pu¶ciæ przywilej korzy¶ci. Bramkê na 4-2 strzela po b³êdzie stopera gospodarzy Piotr £uszczyñski, ale na nic wiêcej nas nie by³o dzisiaj staæ. Nale¿y dodaæ ¿e zespó³ GLKS-u nie zamierza³ skoñczyæ na czterech bramkach i tak¿e konstruowa³ swoje okazje. Tutaj trzeba pochwaliæ naszego rezerwowego bramkarza, który w paru sytuacjach

uratowa³ nam skórê.

Wynik idzie w ¶wiat a my gramy dalej. Za tydzieñ pojedynek z KS Kotowice. Jedno jest pewne, tutaj musz± byæ 3 punkty!

GLKS Sparta Siedlec Du¿y Gniazdów – Or³y Kusiêta 4:2 (3:1)

0:1 Piotr Czajkowski (as. Wojciech £ojko)

1:1 £ukasz Kowalik

2:1 Grzegorz Miedziñski

3:1 Marek Szyduk

4:1 Tomasz Jasnos

4:2 Piotr £uszczyñski (akcja indywidualna)

Or³y w sk³adzie:

Nowak (T. Skalec) – Pluta, Jurga, Nowiñski – Miedziñski, Dolniak – Sikorski (Br±k), £uszczyñski (Biñczyk), £ojko – Pabi¶ (Palus), Czajkowski

autor: mar0_31 2013-09-02 20:57:56

Profil mar0_31 w Futbolowo ;)

autor: ~Kibic 2013-09-04 09:07:12

avatar Widzia³em mecz brawo za wlkê i za ambicje,ale nic nie wygracie jak przy stanie 4:2 wasz stoper stoi w waszym polu karnym. Trzeba walczyæ przesun±æ do przodu.Wasz trener tego nie widzi czy chce jak najmniej przgraæ?

autor: ~obserwator 2013-09-04 17:38:00

avatar czesc mam pytanko mecz z wami rozegramy na boiskuw olsztynie ? gracz z kotowic:P

autor: ~anonim 2013-09-04 19:11:27

avatar witam tak rozgrywamy mecze w Olsztynie

autor: ~kibic 2013-09-08 22:29:08

avatar Chyba ten trener sprowadzi nas do C klasy, zawodnik dobry, ale trener kiepski na Akademii trochê lizn±³, ale wszystkiego i niczego.

Musisz siê zalogowaæ, aby dodawaæ komentarze.

Najbli¿sze spotkanie

W najbli¿szym czasie zespó³ nie rozgrywa ¿adnego spotkania.

Najbli¿sza kolejka

Najbli¿sza kolejka 5
Lelovia Lelów - Ma³a Panew Cynków
MKS II Myszków - KS Pogoñ Blachownia
GULKS Or³y Kusiêta - D±browianka D±browa Ziel.
Warta Myszków - P³omieñ Ku¼nica M.

Statystyki dru¿yny

¶roda

pi±tek

Musisz siê zalogowaæ, aby korzystaæ z mini-chatu.