JURA - ORŁY

• autor: T0m3k169, 2014-05-05 20:33

Piłkarze Orłów Kusięta w wyjazdowym spotkaniu ulegli w Niegowej miejscowej "Jurze".

Pierwsze minuty rywalizacji obfitowały niedokładnościami zagrań i sporą nerwowością, co spowodowało stracenie bramki w 15 minucie. Szybką akcją gospodarze zdołali otworzyli wynik spotkania, przy której było widać brak zdecydowania interweniującej formacji defensywnej Orłów.

Na reakcję podopiecznych trenera Synoradzkiego nie trzeba było czekać długo. Ciężar spotkania został przeniesiony na połowę rywala, mimo nieustannie groźnie kontrujących oponentów. Kilka minut później po zagraniu ręką jednego z piłkarzy gospodarzy, sędzia podyktował rzut wolny, którego wykonawcą zdecydował się być Łuszczyński. Popularny Howard posłał lobującą piłkę na szesnasty metr, obsługując Całusa. Ten bez przyjęcia futbolówki precyzyjnie skierował ją w prawy róg bramki nie dając szans bramkarzowi. Doprowadzenie do remisowego stanu spotkania, miało wpływać na stabilizację gry i inicjatywę, jednak zachowawcza i bojaźliwa postawa, stała się sprzymierzeńcem piłkarzy Jury, którzy jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonali bramkarza Kusiąt. Bramce zdobytej na 2:1 towarzyszył chaotyczny bieg wydarzeń, którego głównymi aktorami byli niedokładnie pokryci sportowcy z Niegowej. Odważna i niekonsekwentna decyzja bramkarza o dołączeniu na piątym metrze do interweniującej defensywy, tym razem okazała się nieskuteczna. Od 35 minuty goście ponownie prowadzą w spotkaniu. Jeszcze przed przerwą zdołali powiększyć przewagę za sprawą silnego uderzenia zza pola karnego. Piłka zdołała się przedostać pod interweniującym Plazą i mozolnie wtoczyć się do siatki. W tej części spotkania na uwagę zasługuje minimalnie niecelny strzał Norberta Śpiewaka oraz oskrzydlające próby walecznego Czajki.

Zmotywowani po przerwie przyjezdni, wykazywali się inicjatywą oraz ambicją, lecz jedynie pozwoliło to na utrzymanie wyniku, mimo iż sytuacji na zdobycie bramek nie brakowało. Jedną z nich nie wykorzystał w polu karnym Łojko, otrzymując silnie zaadresowaną piłkę, posyłając ją wysoko ponad bramką. Dla Wojtka był to prawdopodobnie ostatni występ w obecnym sezonie, dziękując mu tym samym za dotychczasowy udział w sportowym budowaniu drużyny.

Do skromnego zbioru pozytywów spotkania, należy dodać pewne defensywne interwencje popularnego Sikorki oraz dobrze dysponowanego w środkowej części boiska Sosnowskiego.

Wynik spotkania obrazuje większą ilość popełnionych błędów przez Naszą Drużynę, co nie w pełni synchronizuje się ze sportową sprawiedliwością. Chcąc przerwać niekorzystną serię spotkań bez mistrzowskich punktów, formalnością będzie stwierdzenie o silnej mobilizacji na kolejne ligowe spotkanie, czego życzy się wszystkim playerom kadry Synoradzkiego. Przypomnijmy: już w najbliższą niedzielę o godz. 17:00, Orły na własnym obiekcie podejmą Wartę-Callidę Myszków. Na to spotkanie już teraz serdecznie zapraszamy!

eyesin