''Orły'' Kusięta - ULKS ''Będusz'' Myszków 4 : 1 (1 : 0)

(3')   1:0  Jaksender Damian (as. Nowiński Mateusz)
(74') 2:1  Łuszczyński Piotr (bramka z rzutu wolnego po faulu na Wielgusie)
(82') 3:1  Czajkowski Piotr (as. Dolniak Adrian)
(87') 4:1  Czajkowski Piotr (as. Dolniak Adrian)

Relacja w rozwinięciu newsa.

Skład gospodarzy: T. Skalec - J. Pluta, W. Jurga, P. Łuszczyński, J. Guza - P. Czajkowski, M. Nowiński (75' A. Sosnowski), D. Jaksender (65' M. Wielgus), A. Dolniak, M. Kaczmarowicz (75' Ł. Całus) - P. Sikorski (80' P. Bińczyk).
Rezerwowi: J. Plaza, B. Skalec.
Trener: S. Synoradzki.
Żółte kartki: brak.
Sędziowali: A. Wolak (główny), P. Drożdżyński, Ł. Szecówka (liniowi).

"ORŁY" Kusięta nareszcie rozpoczęły rozgrywki od zwycięstwa, takiego początku rozgrywek nie pamiętamy już od wielu sezonów. Cieszy tym bardziej wysoki wynik 4:1, który mógł być większy. Orły do meczu przystąpiły niezwykle skoncentrowane, szeroka kadra zespołu bo aż 17 zawodników w składzie budziła z pewnością dodatkową siłę. Mecz rozpoczął się od zabójczego wejścia Damiana Jaksendra, który już w 3 minucie spotkania wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Pewne uderzenie głową, nie dało szans bramkarzowi i "ORŁY" wyszły na prowadzenie już w 3 minucie. Dalsza część spotkania to częste posiadanie piłki przez Orły, dużo walki w środku. Niestety raziła nieskuteczność naszych zawodników. Można niestety stwierdzić, że szczęścia nie miał „Sikor” występujący na szpicy. Często wypracowanych sytuacji nie był w stanie przełożyć na zdobycz bramkową. Strzał z głowy czy z nogi lądował w rękach bramkarza lub poza bramką. Goście nielicznie w tej części spotkania zagrażali naszej bramce, przede wszystkim dzięki pewnej grze linii defensywy, która większość akcji kończyła przed linią 16 m. Najgroźniejsze ze strony rywala były dla nas rzuty rożne. Druga połowa meczu przypomniała starą maksymę „niewykorzystane sytuacje się mszczą”pada wyrównująca bramka dla gości. Dominik Skawara oddał górny strzał z okolicy 30 metrów i ten upadając zaskoczył Tomasza Skalec. Pomimo tego błędu, Tomka należy pochwalić za pewną grę w bramce. Wyrównująca bramka dała gościom wiarę w zwycięstwo i rzucili się do ataków licząc na szybką kolejną bramkę. Całe szczęście nasz zespół przetrwał chwilę naporu i wrócił do swojej gry, dyktując własne warunki gry. Początkowo atakowaliśmy skrzydłami wykorzystując Czajkowskiego i Kaczmarowicza. Nasi zawodnicy niestety nie wykorzystywali kolejnych dogodnych do strzału sytuacji sztuka ta nie powiodła się Sikorce, potem w sytuacji 1 na 1 przestrzelił nasz kapitan Mateusz Nowiński. Trener Synoradzki postanowił wykorzystać szeroką ławkę rezerwowych i wpuścić świeże siły na boisko. Decyzja ta odmieniła losy meczu. Na placu gry pojawił się Marek Wielgus, który zastąpił Damiana Jaksendra. "Maro" po podaniu Kaczmarowicza przeprowadził ładną techniczną akcję, mijając dwóch zawodników drużyny przeciwnej. Wychodząc na dogodną pozycję do strzału został sfaulowany tuż przed polem karnym na wysokości 18 metra. Stały fragment gry pewnie wykorzystał Piotr Łuszczyński. Na szpicę ataku trafił również Piotr Czajkowski, otrzymał dobre podanie od Adriana Dolniaka i pewnie zamienił je na zdobycz bramkową. Kilka minut później „Czaja wpadając w bok pola karnego wykorzystał niezdecydowanie defensora i bramkarza gości i ustalił wynik meczu na 4:1.