Inauguracja na remis

• autor: Dezo2308, 2016-08-30 17:58

Orły rozpoczęły rywalizację w sezonie 2016/2017 od zdobycia skromnego 1 punktu na swoim terenie,

Wszyscy zawodnicy jak i kibice Orłów Kusięta wyczekiwali już startu rozgrywek, tym razem występujących szczebel niżej częstochowskich rozgrywek klasy "B".

Przyszło nam zmierzyć się z dobrze znanym rywalem Gromem Poczesna, z którym to dwa lata temu stoczyliśmy zaciekły bój i szczęśliwy o awans do klasy "A". W zespole gości od razu widać było duże zmiany kadrowe od ostatniego spotkania, zdecydowanie odmłodzona kadra, z kilkoma doświadczonymi zawodnikami Gromu buduje nową historię klubu. Nie inaczej jest w Kusiętach gdzie przed awansem dysponowaliśmy innym składem.

Przed pierwszym gwizdkiem wszyscy obecni uczcili minutą ciszy pamięć św. pamięci Kondrada Tyrasa.

Mecz rozpoczął się od szybkiego ataku gospodarzy, celem było zepchnięcie rywali do defensywy i zaaplikowanie bramki. Niestety, założenia taktyczne to jedno a gra drugie. Zrobiło się nerwowo, wiele nieporozumień boiskowych, które skutkowały kilkoma atakami gości. Efektem całego zamieszania był rzut karny dla gości. Pewnie wykonana jedenastka dała prowadzenie Poczesnej.

W dalszej części gry mecz walki, pomyłek z jednej i drugiej strony i brak komunikacji. Przez większą część pierwszej połowy kibice nie mieli okazji obejrzeć zbyt wielu akcji zakończonych bramką. Pojedyncze strzały na bramkę oddawali Czajkowski, Łuszczyński, Pala, niestety brakowało wykończenia ze strony Kozaneckiego i zimnej krwi. Końcówka pierwszej połowy przyniosła gola wyrównującego. Skalec odbierając piłkę przeciwnikowi na lewym skrzydle podał górną piłkę do Kozaneckiego ten szybkim podaniem uruchomił w alejkę Czajkowskiego i w sytuacji 1 na 1 pewnie pokonał bramkarza gości.

Obraz drugiej części meczu wyglądał podobnie Orły bez zęba z przodu boiska nie były w stanie wykorzystać posiadania piłki. Goście na szczęście w porównaniu do pierwszej połowy również okazali się mniej uporczywi pod naszą bramką.

Wynik końcowy 1:1

autor: KsiazePodziemia 2016-09-05 21:02:10

Profil KsiazePodziemia w Futbolowo Dominik Dobiech to pseudonim Bobis to wspaniały piłkarz, polski Ronaldo