Gol debiutanta ratuje remis

• autor: Shy~, 2010-08-12 22:50

W sobotę 14 sierpnia rozgrywki zainaugurowała częstochowska A-klasa. Po prawie dwumiesięcznej przerwie Orły powróciły do walki o ligowe punkty. Naszym pierwszym rywalem był szósty zespół poprzedniego sezonu - KS Częstochówka.
Opis meczu w rozwinięciu newsa.

Pierwsza połowa jak i całe spotkanie przebiegało pod dyktando Częstochówki, która miała sporą ochotę na wywiezienie z Olsztyna kompletu punktów. Orły Cmentarne dążyły do zdobycia bramki, natomiast nasz zespół liczył na szybkie kontrataki. Pewnie spisująca się defensywa jednych jak i drugich sprawiła, że do przerwy nie oglądaliśmy bramek.
Po przerwie do śmielszych ataków ruszyły Orełki, a bliski pokonania Strużykowskiego był Pluta, lecz jego strzał minimalnie minął prawy słupek bramki. Chwilę później bramkę zdobyli goście, jednak jak się okazało napastnik KS-u był na pozycji spalonej. W 67 minucie kibice zobaczyli pierwszą bramkę w meczu. Po rzucie wolnym i strzale Jędryczkowskiego piłka odbiła się od słupka, a bierność obrońców wykorzystał Pyzik, który pokonał Nabiałka. Podrażniony zespół z Kusiąt ruszył do ataku, egzekwowaliśmy sporo rzutów rożnych. Po jednym z kornerów, piłkę w bramce umieścił Łuszczyński, lecz sędzia liniowy świetnie wychwycił pozycję spaloną.
Gdy wydawało się, że nic już nie może odebrać gościom trzech punktów, w 90 minucie na strzał rozpaczy zdecydował się Ołdakowski i z 20 metrów zdobył wyrównującą bramkę przy sporej pomocy golkipera Częstochówki, który wpuścił piłkę pod brzuchem. W ten oto sposób debiutujący w oficjalnym spotkaniu Ołdakowski został bohaterem Orłów. Chwilę później sędzia Musialik zagwizdał po raz ostatni i mecz zakończył się podziałem punktów.
Podsumowując, remis okazał się bardzo szczęśliwym wynikiem, gdyż to goście z Rocha mieli wyraźną przewagę i kilkakrotnie zagrażali dobrze dysponowanemu Nabiałkowi. Należy też wspomnieć o fakcie, iż w naszym zespole w meczu z KS-em zadebiutowało aż pięcioro pozyskanych w letnim okienku transferowym zawodników, poza wcześniej wspomnianym Ołdakowskim swoje szanse dostali: Michał Świerczek, Mateusz Brzeźniak, Przemysław Jaksender oraz Jakub Pluta.

Orły Kusięta - KS Częstochówka 1-1 (0-0)
[0-1] 67' Pyzik
[1-1] 90' Ołdakowski (strzał z 20m.)

Orły w składzie: Nabiałek - Nowiński, Świerczek, Jaksender D, Całus - Kowalik(78' Brzeźniak), Wielgus(30' Kucharski), Ołdakowski, Łuszczyński - Jaksender P(46' Pluta), Szyduk.
Częstochówka w składzie: Strużykowski - Ledwoń, Wojtala, Piątkowski, Janecki(50'Borkowski) - Jędryczkowski, Bieniek, Struski, Rak - Pyzik, Cianciara

• czytano: [2027]

autor: ~ks 2010-08-13 21:18:32

avatar To co panowie plecy, i to napewno nie pierwsze, hehehe

autor: ~Shy~ 2010-08-13 22:41:43

avatar Jedyna pewna wiadomość jaką mam dla Ciebie, to taka że NA PEWNO sporo jeszcze powinieneś poćwiczyć ze słownikiem ortograficznym...

autor: ~kwl 2010-08-14 09:11:46

avatar ;-) Brawa za odwagę. Złożył zdanie pomimo braku elementarnych zasad.

autor: ~ksCz 2010-08-16 10:09:54

avatar Dobry, obiektywny opis.